Bielsko - jak było?

  Kto nie był - niech żałuje. To tak w skrócie, natomiast nieco obszerniejsze relacja z zaprzyjaźnionej imprezy w Bielsku-Białej - poniżej. A gdyby ktoś chciał jeszcze sobie zdjęcia stamtąd poogądać, to pewnie znajdzie takowe na fb zawodów. No, to tyle wstępu:

Kurz po Rajdzie Miejskmi Bielsko-Biała, powoli opada. Bardziej zasadne byłoby powiedzieć, że wreszcie po ulicach można biegać, jeździć samochodem, a nie tak jak w niedziele skakać w dal przez potok płynący ulicą. Kurz był tylko na starcie, gdy zawodnicy tras PROFI wystartowali w stronę Dębowca na prolog. Dość szybko postanowiliśmy utrudnić to zadanie uczestnikom, próbując wyselekcjonować najlepszych za pomocą nawałnicy z gradobiciem i piorunami, bo kto to przetrwa to bez problemu dotrze do mety rajdu, a my będziemy mieli mniej roboty. Nic z tego, prolog ukończyli wszyscy, w tym jeden zespół, który zapomniał pobrać mapy. Rzucając dalej kłody pod nogi rajdującym, już tylko w ulewie dalismy im do pokonania odcinek specjalny w postaci roadbook, troche stawka się rozciągnęła, ale wycofów nie doczekaliśmy się. Odpuściliśmy, zakręcając kran z wodą lejący się z nieba. Zadania piłkarskie oraz strażackie wykonywane były w normalniejszych warunkach. Potem przystanki na zadanie od Fundacji Wasowskich, w fitness klubie ergometr, zanurzenie w basenie , teścik o NBP, resuscytacja w "Sokratesie" i wreszcie zadanie sprawnościowe w Beskid Dragon. Tutaj na zespoły czekała Agnieszka Turchan trenerka mistrzyni świata w kick-boxingu Marty Waliczek(która w rajdzie wystartowała), poza trenowaniem ów pani Agnieszka ma (jak sama przyznała) czarny pas w wyciskaniu z ludzi tego co najlepsze ;) Startujący w rajdach przygodowych Jurek Lekki(który u nas wystartował z synem), przyznał że "wycisk" był konkretny, co mu się bardzo spodobało. 10 minut solidnej rozgrzewki połączonej z elementami kick-boxingu, a na koniec walka mieczami(ale nie takimi od rycerzy). Wycisk był konkretny a do mety pozostawało tylko 8-9km. Po drodze zadanie na rolkach, ale nie takie zwykłe śmiganko po asfalcie, tylko wszystko się działo na rolkowisku Luce Arena na którym można było stłuc sobie kość ogonową z czego niektórzy skorzystali. 2km przed meta zadanie muzyczno-orientacyjne, które wywołało dużo niespodziewanej radości wśród ekip w nim biorących udział. Wejście na żywo na antene w studio Radia Bielsko i mała dawka qizu "Jaka to melodia", do odganięcia wykonawcy, kto nie zgadnie idzie w teren wokół radia i bez mapy(niektórym to nie stwarza problemu) musi odnaleźć trzy punkty kontrolne, po tym wszystkim zadanie smakowe w restauracji "Pod Dębowcem" w której trzeba było odgadnąć "jakie to przyprawy" - miała być łatwizna i była, ale nie dla wszystkich. Kto to wykonał, to już miał z górki do mety.

W komentarzach na mecie można było usłyszeć, że ktoś był bardziej zmęczony po naszym rajdzie niż po innych dłuższych rajdach. Rajd w bielsku wydawał sie krótki, ale okazał sie być intensywnym, że zadania były od sasa do lasa, że zespoły wiekszość z nich wykonywały razem, co im sie bardzo podobało, no i wogóle że było ich duzo.

U Panów wygrali: "coś nam pizło na łeb" w składzie Jarek Borgiel i Tomasz Jurczyk , w mixie "Dziabnięci" w niezmiennym składzie Marzka Janerka-Moroń i Artur Moroń, a u Pań wygrał "Hoku Patrol" w składzie Anna Hoczek, Ewa Hoczek. Warto wspomnieć, że w kategorii 90+ wygrały "Sokratesy" - Katarzyna Stachak, Małgorzata Capiak.

Szkoda,że na starcie w PROFI stanęło tylko 18 zespołów - może za rok będzie lepiej.

Była tez trasa rodzinna, która mogła sie przemieszczać przy pomocy komunikacji miejskiej MZK i miała do wykonania zadanie w Jednostce Straży Pożarnej, Teatrze Lalek "Banialuka", na rolkowisku Luce Arena, w Beskid Dragons "stacyjki", smakowali sól, kwasek cytrynowy oraz cukier puder w restauracji "Pod Dębowcem" a na koniec mały kilometrowy orienteering. Na tej trasie wystartowało 25 zespołów, a wygrał Bartosz Lekki przy pomocy swojego taty-rajdowca Jurka Lekkiego.

Rajd był organizowany przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz rzeszy sponsorów m.in. takich jak Domenasportowa.pl , Ośrodek Edukacji "Sokrates".