Rajd Miejski Gliwice 2017 - informacja prasowa

Rajd Miejski 360 Stopni w Gliwicach odbył się po raz ósmy. Na liście startowej pojawiło się 109 zespołów z całej Polski oraz goście z Niemiec, Węgier,Portugalii i Ukrainy. Zawodnicy mieli do pokonania 80 km głównie na rowerach i pieszo, ale również na rolkach i kajakami. Trasa została urozmaicona zadaniami specjalnymi wymagającymi wykazania się umiejętnościami wspinaczkowymi, strzeleckimi, ale również znajomością, historii, chemii astronomii, a nawet rozpoznawaniem kolorów. Były też zadania kelnerskie i budowlane.

Organizatorem zawodów jest Miasto Gliwice.

Najszybciej na mecie pojawił się AR Team Ireneusz Waluga i Jarosław Prokop, którzy do mety dotarli po pięciu godzinach i pięciu minutach. W kategorii zespołów mieszanych zwyciężyli Anna Tkaczuk i Kornel Jaskuła (Team 360 Stopni – mod-x.org). Nagrodzono też zespoły weteranów (suma wieku zawodników powyżej 90 lat).  Wśród par mieszanych najszybciej z trasą uporali się Iwona i Arkadiusz Dziewior. W męskiej rywalizacji oldbojów zaś triumfował zespół AZS AWF Kraków (Marcin Zdziebło, Robert Drużkowski).

- Jak policzyły dziewczyny z Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Gliwice, dopiero po raz trzeci w ośmioletniej historii Rajdów Miejskich udało nam się z pogodą, na tyle, że przez cały dzień nie spadła kropla deszczu. Zawodnicy do mety docierali zmęczeni, ale szczęśliwi. Wielu z nich musiało walczyć z limitami czasowymi i ledwo zmieścili się przed godziną 19.00, kiedy to zamykaliśmy metę. Dla niektórych oznaczało to dziewięć godzin w trasie. Potworne zmęczenie, ale też wielka radość, a to dla nas organizatorów prócz bezpieczeństwa najważniejsze – powiedział dyrektor zawodów Igor Błachut z Teamu 360 Stopni.

Start i meta zawodów usytuowane zostały przy Palmiarni Miejskiej, w Parku Chopina. Przez cały dzień trwał tam piknik rodzinny, a zwieńczył go wieczór kabaretowy z grupą Nowaki. Wiele atrakcji zostało zaplanowanych również na niedzielę. Między innymi odbędzie się rajd przygodowy na trasie rodzinnej. Zapraszamy do kibicowania!