Patrycja Bereznowska z rekordem świata!

Bardzo dobra wiadomość przyszła dziś po godzinie 13.00 z Belfastu, gdzie rozgrywano Mistrzostwa Świata i Europy w biegu 24-godzinnym. Złoty medal (a właściwie dwa, bo światowy i europejski) wywalczyła doskonale znana z tras biegowych oraz leśnych Patrycja Bereznowska! Co więcej, okrasiła ten sukces rekordem świata; brawo, brawo, brawo!

Teraz cyferki, które sprawiają, że nóżki miękną od samego czytania. Pati w ciągu doby przebiegła 258 kilometrów i 339 metrów! Uff... Ale, w sumie - było to oczywiste. Wszak formę szlifowała na Wesołych Biegach Górskich (oraz na WesolInO), zatem - jeśli ktoś szuka trasy na zbudowanie mistrzowskiej dyspozycji w Warszawie - to znam niezły adres.

(Mistrzyni!)

Ale, ale; znakomicie spisała się nie tylko Patrycja, lecz również pozostali reprezentanci Polski. Srebro wśród Pań (z wynikiem ponad 251 km!) wywalczyła Aleksandra Niwińska. Wśród Panów brązowy medal (rekord Polski - 265km i 535m) zdobył zaś Sebastian Białobrzeski. W rywalizacji drużynowej Polki (Bereznowska, Niwińska i Monika Biegasiewicz) oraz Polacy (Białobrzeski, Roman Elwart, Przemysław Basa) zdobyli srebrne medale. Ale wszyscy nasi Zawodniczki i Zawodnicy pobiegli pięknie, dając z siebie wszystko i jeszcze więcej. Gratulujemy, dziękujemy!

(Polska ekipa w Belfaście. Obydwie fotografie z fb Anety Mikulskiej)