Weekendowy rozkład jazdy i korekta trasy dla NW

  Pierwszy z Jesiennych Biegów już za kilkadziesiąt godzin, czas zatem na garść aktualizacji. Po pierwsze - rozkład jazdy. Pewne rzeczy pozostają po staremu, ale są i nowości. Najważniejsza jest taka, że start rywalizacji Nordic Walking odbędzie się o godzinie 10.00. Wprowadzamy tę korektę z uwagi na bezpieczeństwo zawodników - większa część trasy pozwala na swobodne wyprzedzanie się, ale i tak ewentualna kolizja biegaczy i piechurów (a zwłaszcza kijków i nóg) nie jest czymś, na co czekamy z utęsknieniem. Mimo, że będzie na miejscu zabezpieczenie medyczne...

   Zatem - NW wyrusza o 10.00. Biegacze startują o godzinie 10:30. Najpierw uczestnicy rywalizacji na 2 i 6 km; pięć minut po nich (czyli o 10:35) start biegu na 10 km. To także dla większej higieny ruchu; będzie więcej miejsca na rozpędzenie się. Gdyby się okazało, że na dychę zamierza się przebiec bardzo liczna grupa - to zrobimy jeszcze osobny start dla Pań i Panów, choć na razie nie wydaje się to konieczne.

  Godziny startu są znane; biuro zacznie pracę około 9.15 w bazie zawodów. Warto przyjść nieco wcześniej, niż 15 minut przed startem - po co ryzykować spóźnienie. Jak bowiem wiadomo, pierwszy bieg z cyklu oznacza największe kolejki...

  I jeszcze jedno ogłoszenie, dotyczące trasy NW. W końcówce trasy - na ostatnim zbiegu - mogłoby dojść do ewentualnych kolizji z biegaczami (niezależnie od wcześniejszego startu). Dlatego trasa Nordic Walking będzie miała krótki fragment wytyczony osobno; zorientować się w jej przebiegu pozwolą takie plansze, jak ta poniżej:

(strzałka oznacza skręt w lewo, jak się można domyślić)

 Aha - prosimy już jutro nie dokonywać ewentualnych wpłat przelewem; nie ma pewności, czy te przelewy dojdą na czas. Należności będzie można uregulować w biurze.

Chyba tyle na dzisiaj; do zobaczenia!