Kuba wicemistrzem Czech!

  Bardzo dobre wiadomości przyszły zza południowej granicy; Kuba Jaroszek został wicemistrzem Czech w MTBO na średnim dystansie! Dla osób nieco mniej obeznanych z rowerową orientacją - to jest mniej więcej taki wynik, jak gdyby na podium mistrzostw Czech wskoczył ktoś w BnO. Czyli - można, ale jakoś nadmiernie łatwo nie jest. Nasi zawodnicy ścigali się zresztą przez dwa dni, o czym - poniżej - w uprzejmym donosie Anki Boguckiej-Jaroszek:

 W miniony wekend w Czechach w Suchym u Boskovic odbyły się zawody w randze Mistrzostw Czech na dystansie klasycznym i średnim w MTBO. W barwach Teamu 360 jechał Radek Jaroszek, Kuba Jaroszek oraz Ania Bogucka Jaroszek. Pierwszego dnia Radek miał okazję rywalizować z wiceliderem Pucharu Świata Kristofem Bogarem. Ponad 40km trasy oraz 700 metrów przewyższenia. 10 miejsce w męskiej elicie w stawce 45 zawodników. Czas 135,48  strata do Kristofa 18,18. Kuba w kategorii M20 4 miejsce. Do medalu zabrakło 9,05 minuty  (czas 112,31). Dzień drugi to dystans średni. Kuba wygrał srebrny medal o 7 sekund, stracił do złotego 57. Radek dostał dyska za jazdę po lesie (obowiązywał całkowity zakaz jeżdzenia oraz chodzenia z rowerem poza drogami). Spora ilość zawodników dała się złapać w pułapkę zastawioną przez organizatorów - patrz przejazd pomiędzy 13, a 14 ( mała polanka na ścieżce przed 14 punktem). Ania tego dnia zajęła 3 miejsce w K45.

(Kuba na schodkach)

(a tu pułapka na PK 14)

W zawodach startowało około 450 zawodników. Organizacja super. Wieczorem impreza. Czeski dziewczęcy zespół taneczny zaprezentował taniec brzucha, potem HB  Band złożony z lekarzy przygrywał do tańca. Jeśli ktoś ma wolny wekend, a w Czechach są zawody, to należy jechać i startować bo warto!
(no i tutaj - czeska młodzież rowerowa. Fotki od Anki B-J)
  Dodajmy, że Kuba startował w Czechach w ramach kadrowego wyjazdu. W naszych barwach ścigało się jeszcze kilkoro zawodników - najlepszy wynik zanotował Bartek Niebielski w M 20, który był piąty na średnim dystansie - a Julia Nyga szósta w K 17 w tej samej konkurencji. Drugie miejsce w M 40 zajął Irek Towarek z Komety Gliwice; w klasyku szósta w K 20 była Agnieszka Lisewska z harpagana Gdańsk. Komplet wyników mozna sobie obejrzeć na ORISie.