Ofensywa rowerowa

  Jeszcze luty, jeszcze daleko do startu sezonu - ale już teraz zapraszamy do udziału w zawodach, które zwieńczą (w Polsce) pierwsze półrocze krajowej rywalizacji. Mowa, oczywiście, o imprezie pod szyldem Mazovia MTBO 2024 - które to zawody odbędą się w dniach 14-16 czerwca w Warszawie.

  Trzydniówka ta - jak łatwo się domyślić - aż puchnie od ważnych startów; kolejno zostaną rozegrane:

  • sprint (KMP) - w piątek, 14 czerwca
  • pościgowy (MP, Puchar Najmłodszych) - tu kolejność startu wynika z rezultatów sprintu
  • dystans średni (KMP) - podobnie, jak pościgowy, w sobotę, 15 czerwca
  • start masowy (MP, PN, KMP) - w niedzielę, 16 czerwca.

 Zawody zostaną rozegrane w terenie, który był już wykorzystywany na potrzeby MTBO (lasy w okolicy Wawra i Wesołej w Warszawie) - ale na nowych mapach. Co więcej - teren imprezy bezpośrednio graniczy z obszarem, który lada chwila zostanie objęty embargiem - a na którym rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata w MTBO w 2025 roku! Do tego - jeszcze jedna ciekawostka; impreza współorganizowana będzie przez trzy, stołeczne, kluby (KOS Warszawa, UKS Falenica, Team 360 Stopni) - i sam jestem ciekaw, jak to ostatecznie wypadnie ;)

 W każdym razie - warto zaplanować już ten weekend "pod rowery"; warto też mieć na uwadze, że Team w najbliższych miesiącach organizuje aż trzy, duże, imprezy rowerowe. I żeby sobie nie pomylić - idzie to tak:

- Mistrzostwa Polski w MTBO, obóz techniczny przed EMTBOC - 1-5 maja 2024, Szczytno

- Mistrzostwa Europy, czyli EMTBOC - 28 maja-2 czerwca, Ostróda/Stare Jabłonki

- Mazovia MTBO 2024 - 14-16 czerwca, Warszawa.

Na wszystkie imprezy, rzecz jasna, zapraszamy :)